ÇÖLYAK HASTALARINA YAKLAŞIM VE ÇÖLYAK HASTALIĞINDA BESLENME KONULU EĞİTİM

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü, Trabzon Aile Hekimleri Derneği ve Trabzon Çölyak Derneği işbirliği ile Ortahisar Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda 7 Mart 2018 tarihinde Aile Hekimlerine yönelik “Çölyak Hastalarına Yaklaşım ve Çölyak Hastalığında Beslenme” konulu eğitim verilmiştir.

Açılış konuşmalarını; Trabzon İl Sağlık Müdür Vekili Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Kemal SÜLEYMAN ve Trabzon Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Hakan UZUN’un yaptığı eğitimde; KTÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Murat ÇAKIR Çölyak Hastalığı konusununda, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Korunması ve Kanser Birimi Diyetisyen Merve ÖZOĞLU Çölyak Hastalığında Beslenme konuları hakkında sunum yapmıştır.

Yapılan Sunumların ardından Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Esin SAYIN tarafından konuşmacılara teşekkür belgeleri takdim edilmiştir. Eğitim, Trabzon Çölyak Derneği Başkanı Akın Şahin’in kapanış konuşmasıyla sona ermiştir.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü