Evde Sağlık Hizmetleri Birim Personellerine Eğitim Düzenlendi

Evde sağlık hizmeti; yaşlı ve yatağa bağımlı, ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, ağız ve diş sağlığı, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında sağlanması, bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmesini sağlayan hizmetin bütünüdür.

İlimizde 2010 yılından itibaren yürütülmekte olan Evde Sağlık Hizmetleri, Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığına bağlı 11 hastanede kurulmuş olan 17 ekip ile hizmet sürecine devam etmektedir.

Verilen hizmetin kalite ve verimliliğinin artırılabilmesi adına Evde Sağlık Hizmet Birimlerinde görevli personellere 2018 yılı içerisinde verilmesi planlanmış olan eğitimlerin ilki 30.03.2018 tarihinde T.C. S.B. S.B.Ü. Kanuni EAH Numune Kampüsü toplantı salonunda düzenlenmiştir. Eğitimci olarak Fatih Devlet Hastanesinden Dr. Arslan KALAY ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığından Psikolog Zehra AÇIKGÖZ ün görev aldığı programda, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Usta’nın açılış konuşmasının ardından ‘’Temel Yaşam Desteği’’ ve ‘’İletişim Teknikleri’’ konuları genel çerçevede değerlendirilmiştir.