11. Bölgesel ASKOM Toplantısı yapıldı

30.04.2018 tarihinde Saat 14:00’da 11. Bölgesel Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu Sağlık Müdürü Vekili Uzm. Dr. Kemal SÜLEYMAN başkanlığında, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Numune Kampüsü Toplantı salonunda toplandı.

Trabzon ili Sağlık Müdürlüğü yetkileri ve Bölge İllerinin (Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize, ) Sağlık yöneticilerinin katıldığı toplantıda Acil Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Dr. Kayahan EYÜPOĞLU tarafından 2017 yılı sevk ve nakil verilerinin yer aldığı bir sunum gerçekleştirildi. Acil hasta sevk ve nakil organizasyonunda yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı. Yapılan toplantı sonucunda daha önceki Bölgesel ASKOM toplantılarında alınan 156 kararın yanı sıra 5 adet yeni karar tüm katılımcıların oylamasıyla oy birliğiyle kabul edildi.

Acil Sağlık Hizmetlerinin sunumu ile ilgili tüm katılımcıların görüşlerinin alındığı toplantıda bir sonraki Bölgesel ASKOM toplantısının 2018 yılı Eylül ayında yapılması planlanarak, toplantıda alınan yeni kararların hayırlı olması temennisiyle toplantı sonlandırıldı.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü