“Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı” Konulu Gençlik Çalıştayı Gerçekleştirilmiştir

Madde kullanımı ve bağımlılık çağımızın en büyük tehditlerinden birini oluşturmaya başlamıştır. Günümüzde gençler için risk faktörleri olarak “madde kullanımı”, “intihar” ve “zararlı teknoloji kullanımı” belirtilmektedir. Bu gibi konularda farkındalığı arttırmak ve gençlerin de görüşlerini değerlendirmek amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karadeniz Teknik Üniversitesi işbirliği ile 10.10.2018 tarihinde Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Numune Kampüsü Toplantı Salonunda 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü temasına uygun olarak “Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı” konulu Gençlik Çalıştayı gerçekleştirilmiştir.

Açılış konuşmalarını Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Köksal HAMZAOĞLU ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı Fatma Zehra AYDIN’ın yaptığı Çalıştayda KTÜ Tıp Fakültesi’nin değerli Hocalarının danışmanlığında öğrenci grupları ve rehber öğretmenler belirlenen risk faktörlerini kendi aralarında tartışarak bir değerlendirme yapmışlardır.

Çalıştay sonrası katılımcılar ve Müdürlüğümüz personeli ile Valilik Binasına kadar yürüyüş gerçekleştirilmiştir. Çalıştayda gruplar tarafından hazırlanan sunumlar Sayın Vali Yardımcımız Ayhan DURMUŞ'un katılımıyla Valilik Salonunda paylaşılmıştır.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü